TEIKIAMOS PASLAUGOS
Bendroji apžiūra
Apžiūros metu veterinarijos klinikoje atliksime išsamų Jūsų augintinio sveikatos būklės įvertinimą. Sužinoję apie gyvūną, jo elgesį, neįprastus požymius, mūsų gydytojai įvertins, kokių tyrimų reikia tolimesniam Jūsų augintinio gydymui, atliksime visus tyrimus ir procedūras, kurios bus reikalingos Jūsų augintinio gerovei užtikrinti ar atstatyti.
Chirurginės paslaugos
Mūsų klinikos jaunas ir veržlus kolektyvas tobulinasi ir specializuojasi įvairiose veterinarijos srityse, ne išimtis ir chirurginės intervencijos. Tad visų chirurginių paslaugų, kurias jau atliekam ar greitu metu atliksime klinikoje neįmanoma surašyti.
Dažniausios jų:
- kastracija/sterilizacija
- rudimentinio piršto šalinimo operacija;
- išvaržos sutvarkymo operacija;
- litestrakcija (akmenų šalinimas iš šlaplės ar šlapimo pūslės);
- mastektomija (pieno liaukų navikų šalinimo operaciją);
- auglių šalinimo operacijos;
- kt.
Atliekame ir kitas chirurgines procedūras, tad dėl individualaus atvejo drąsiai kreipkitės, rasime geriausią sprendimą.
Gyvūnų ženklinimas
Atliekame augintinių žymėjimą poodinėmis mikroschemomis. Mikroschema – tai mažytis integruotas implantas su antena medicininio stiklo kapsulėje. Jo viduje nėra elemento energijai gaminti. Ji veikia dėl specialaus siųstuvo-imtuvo sukeliamo elektromagnetinio lauko, kuris aktyvuoja poodinę mikroschemą pateikti jos unikalų 15 skaitmenų identifikacijos numerį. Šios procedūros metu gyvūnas nėra narkotizuojamas, poodinis ženklinimas atliekamas budriam gyvūnui visiškai jo neanestezavus arba tik vietiškai nuskausminant įterpimo vietą.
Vadovaujantis Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministro 2015 m. gruodžio 29 d. įsakymu Nr. 3D-959 kiekvienas gyvūno augintinio savininkas atsako už gyvūno augintinio paženklinimą mikroschema. Perduodamo ar numatomo perduoti gyvūno augintinio savininkas turi kreiptis į veterinarijos paslaugų teikėją dėl perduodamų šunų, kačių ir šeškų, taip pat šių gyvūnų jauniklių ženklinimo mikroschema ne vėliau kaip iki šuns, katės ar šeško perdavimo kitam savininkui.
Taip pat ženklinimas mikroschemomis yra reikalingas augintiniui keliaujant už valstybės ribų, bei ženklinimas gelbsti gyvūną pabėgimo ar pasimetimo atvejais.
Pažymėtus augintinius poodinėmis mikroschemomis registruojame VIC sistemos registre. Dėl registracijos šiame registre jūsų augintinio pabėgimo atveju, nuvedus jį į bet kurią veterinarijos kliniką Lietuvoje, bus susisiekta su jumis ir jūsų augintinis vėl bus jūsų glėbyje.
Kastracija/sterilizacija
Klinikoje atliekame kastracijos ir sterilizacijos operacijas.
Kastracija – tai chirurginė intervencija, kurios metu patinui yra pašalinamos sėklidės, taip užkertamas kelias natūraliam apvaisinimui.
Sterilizacijos metu patelei chirurginės intervencijos metu yra pašalinamos kiaušidės, ko pasekoje patelė nebegali susilaukti biologinių palikuonių.
Šių operacijų dėka ženkliai sumažiname pieno liaukų navikų atsiradimo, gimdos uždegimo bei prostatos išvešėjimo rizikas. Po kurio laiko dingsta instinktas žymėti teritoriją, kas sudaro labai daug nepatogumų namuose. Taip pat gyvūnai tampa drausmingesni lauke, nelieka noro susirasti partnerį. Tačiau gyvūnas nepraranda savo žaismingumo ir judrumo.
Patinus kastruoti galima bet kuriuo metu, o kačių sterilizaciją galima atlikti tik tada, kai katė nerujoja. Kalės sterilizacija atliekama ne anksčiau nei du mėnesiai po rujos paskutinių požymių.
Mūsų klinikos gydytojai
rekomenduoja atlikti kastracijos/sterilizacijos operacijas ne anksčiau kaip 7-8
mėn. Anksčiau nei 7-8 mėn. operacijos augintiniui atlikti nerekomenduojame, nes
maždaug iki tokio amžiaus pilnai subręsta jo reprodukciniai organai, bei stabilizuojasi hormonai. Amžiaus limito iki
kada galima atlikti šia operaciją nėra, tik reikia atsiminti kad kuo gyvūnas
senesnis, tuo didesnė operacijos komplikacijų rizika.
Jei augintinio veisti neplanuojate, kastracijos/sterilizacijos operacija yra
rekomenduojama visada.
Echoskopinis tyrimas
Echoskopija – tai tyrimas, kurio tikslas pamatyti vidines organizmo struktūras ir organus, naudojantis ultragarso bangomis. Atspindėtos ir išsklaidytos ultragarso bangos suteikia vaizdą, kurį gydytojas specialistas gali stebėti ekrane ir užrašyti. Šis tyrimas yra nekenksmingas, nesukelia skausmo ir neturi jokio pašalinio poveikio. Echoskopija – tai trumpa, tačiau labai efektyvi procedūra, kurios metu galima pastebėti net nedidelius, dar besimptomatinius vidaus organų anatominius pokyčius ir užbėgti progresuojančiai ligai už akių.
Echoskopija Jūsų augintiniui atliksime su nauju, moderniu echoskopu. Jame integruota doplerio funkcija, dėl kurios galime ne tik efektyviau ir objektyviau įvertinti Jūsų augintinio organų anatominius pokyčius bet ir stebėti, bei vertinti Jūsų augintinių kraujotakos sistemą.
Šio tyrimo pagalba taip pat galime nustatyti ar jūsų patelė yra šuninga/katinga, įvertinti vedimosi (gimdymo) laiką, nustatyti palikuonių skaičių.
Tai saugu, veiksminga ir informatyvu!
Dantų apnašų valymas
Dantų apnašų valymas tampa vis dažnesne procedūra mūsų kasdienybėje. Taip yra todėl, jog daugelis žmonių nežino kaip ir kodėl reikia prižiūrėti savo augintinių dantukus.
Gyvūnų seilių pH yra didesnis nei žmonių, todėl jie retai kenčia nuo karieso, bet yra geresnės sąlygos dantų apnašų formavimuisi. Burnos ertmėje yra bakterijų, todėl po valgio praėjus porai valandų susiformuoja bakterinės dantų apnašos. Dar po 24 valandų nenuvalytas bakterinis sluoksnis pradeda kietėti ir su laiku formuoja kietą apnašą – akmenis. Susiformavę dantų akmenys nuo dantų pradeda lysti po dantenomis, ko pasekoje gilėja kišenės ir tampa lengviau infekcijoms patekti į vidų. Tai sukelia dantenų uždegimą, o įsisenėjus procesams gali pradėti kristi dantys. Taip pat į kraują patekusi bakterinė infekcija gali sukelti grėsmę ir kitiems organams, ypač kepenims ir inkstams.
Svarbu reguliariai apžiūrėti augintinio burną, dantis ir pastebėti atsirandančius simptomus. Reikėtų atkreipti dėmesį, kuomet atsiranda blogas burnos kvapas, parausta ar patinsta dantenos, yra nulūžusių ar iškritusių dantų, kraujuoja. Taip pat gyvūnui gali atsirasti diskomfortas ar skausmas ėdant, dėl ko galima pastebėti seilėtekį, pablogėjusį apetitą, o su laiku net svorio mažėjimą. Pastebėjus jau pirmuosius požymius reikia kreiptis į veterinarijos gydytojus, kurie įvertins burnos ir dantų būklę bei aptars tolimesnius veiksmus.
Burnos higienos metu gyvūnas seduojamas, kad nejaustų streso ir diskomforto. Dantų apnašų valymas atliekamas su ultragarsiniu skaleriu. Ultragarsinis skaleris – tai aparatas, kuriuo aukšto dažnio virpesių pagalba efektyviai nuvalomi visų dantų paviršiai, pašalinamos minkštos ir kietos dantų apnašos, taip pat išvalomos apnašos po dantenomis. Esant poreikiui, išraunami sugedę ar pažeisti dantys. Po dantų apnašų valymo procedūros dantukai nupoliruojami, kad išvengti naujų apnašų kaupimosi.
Tam, kad apsaugoti dantukus nuo apnašų susidarymo, pirmiausia reikia tinkamos mitybos. Kietos sauso maisto granulės geriau, negu minkštas, tarp dantų linkęs strigti ėdalas (toks kaip košės ar konservai), nes kieti sauso maisto gabaliukai padeda mechaniškai kovoti su dantų apnašomis. Šėrimas natūraliais produktais (RAW ar BARF) taip pat naudingas – plėšant žalius nesmulkintus mėsos gabalus, dantys tinkamai prižiūrimi. Taip pat dantų apnašų atsikratyti padeda virvės, guminiai žaislai ar kitokie specialūs augintinių burnos higienai skirti gaminiai. Dantų valymas šepetėliu ir dantų pasta yra vienas iš veiksmingiausių būdų palaikyti burnos ertmės sveikatą. Bakterinė plėvelė yra lengvai suardoma paprastu mechaniniu poveikiu, t.y. šepetėlio šereliais. Tokiu būdu valyti dantis rekomenduojama dažnai, idealu – kasdien. Jokiu būdu negalima naudoti žmonėms skirtos pastos, yra specialios, skirtos gyvūnams. Kitas pasirinkimas – specialūs skalavimo skysčiai ar geliai su chlorheksidinu ar net naturaliais spanguolių ekstraktais, kurie veikia antiseptiškai ir taip padeda kovoti su apnašomis. Profilaktikos priemonių daug, todėl kiekvienas šeimininkas atras sau priimtiniausią būdą pasirūpinti augintinio burnos higiena!
Kraujo tyrimai
Kraujo tyrimai – tai neatsiejama priemonė ligų diagnostikoje bei gyvūno sveikatos stebėjime.
Klinikoje atliekame kraujo morfologinius tyrimus, kurių pagalba galime nustatyti ūmų ar jau lėtiniu tapusį uždegimą ar aptikti tokias pavojingas ligas kaip erkių pernešamą ligą- babeziozę, autoimuninius susirgimus, įvairias patologijas. Taip pat galime įvertinti galimą kirminų invaziją Jūsų augintinio organizme. Vertiname kraujo ląstelių dydį, kiekį, tūrį, pasiskirstymą. Tai išsamus tyrimas, bendrai Jūsų augintinio kraujo būklei nustatyti. Šiam tyrimui atlikti naudojame vienintelį sukurtą tik veterinarinei medicinai kraujo analizatorių, kuris veikia itin tiksliai, paskaičiuodamas net 24 kraujo parametrus, pasitelkdamas lazerinę citometriją.
Taip pat atliekame biocheminius kraujo tyrimus. Jų dėka galime nustatyti ir įvertinti Jūsų augintinio kepenų, inkstų, kasos funkciją bei pakitimus, mikroelementų, fermentų kiekį organizme.
Aliekame ir hormonų tyrimus, kurių dėka galime tiksliai nustatyti kergimo laiką, aptikti skydliaukės, antinksčių patologijas.
DNR profilio tyrimas
Nuo 2018 m. sausio 1d. visiems kergiamiems LKD klubo narių šunims (patinams ir kalėms) turi būti atliktas genetinis (DNR) tyrimas. Šį tyrimą gali atlikti tik veterinarijos gydytojas ir veterinarijos gydykla turinti teisę paimti DNR mėginius siųsti į akredituotas laboratorijas.
DNR tyrimams atlikti imamas gyvūno burnos epitelio ląstelių mėginys, specialiu tamponu perbraukima vidinė šuns skruosto pusė. Kiekvienas šuo, kuriam imamas mėginys, turi būti nujunkytas, atskirtas nuo maisto ir kitų šunų bent valandą laiko (lakti vandenį galima, tačiau iš atskiro bliūdelio).
Mūsų klinika atlieka šio profilio tyrimus.
Taip pat rinkoje unikali naujiena – galimybė atlikti tam tikrai gyvūno veislei būdingų genetiškai paveldimų ligų kombinuotą tyrimą! Todėl prieš įsigyjant ar įsigijus naują augintinį, galite sužinoti, ar gyvūnas paveldėjo veislei būdingų ligų.
Mikrobiologiniai tyrimai
Mikrobiologiniai tyrimai padeda nustatyti organizme parazituojančius bakterinius ir mikologinius organizmus, kurie sukelia įvarias ligas ir negalavimus.
Paimtą mikrobiologinių tyrimų tepinėlį tiriame klinikos laboratorijoje arba siunčiame į Nacionalinę mikrobiologijos labaratoriją. Tyrimams paimami įvairūs tepinėliai, nuograndos ir pasėliai (kraujo, šlapimo, skreplių ir t. t.). Mikrobiologiniai tyrimai padeda įvertinti sukėlėjo jautrumą ir atsparumą antibiotikams, parinkti tinkamą gydymą.
Mikroskopiniai tyrimai
Nuodugniam, greitam odos, plaukų, išskyrų ar organizmo skysčių ištyrimui atliekame mikroskopinį tyrimą. Mikroskopinis tyrimas tai greitas ir efektyvus būdas aptikti šlapimo takų akmenligę, ją identifikuoti, nustatyti įvairius plaukagraužius skutmenose, dirofiliarijas kraujyje ir t.t. Citologinio tyrimo atsakymas gaunamas tą pačią dieną, veterinarijos gydytojui įvertinus paimtą mėginį.
Vakcinavimas (skiepas)
Vakcina – medicininis preparatas, skirtas įgyti imunitetui nuo infekcinės ligos. Imituodamas natūralią infekciją, šis preparatas parodo imuninei sistemai ligos sukėlėją, prieš kurį imuninė sistema pagamina antikūnus. Tiek šuniukai, tiek kačiukai (ir net į lauką neišeinantys) turėtų būti vakcinuojami, kad išvengtume tokių baisių ligų, kaip šunų maras, virusinis hepatitas, parvovirusinis enteritas, paragripas, taip pet leptospirozė ir pasiutligė. Katėms pavojingos: kačių maras(panleukopenija), virusinis rinotrachėjitas, kalicivirozė bei ta pati pasiutligė.
Augintinius vakcinuoti reikia kas metus, po pirminio imunizavimo. Visos augintinio vakcinacijos yra žymimos jūsų augintinio vakcinacijos pase.
Mūsų klinikoje naudojamos visoje Europoje saugiausiomis pripažintos vakcinos, nuo daugumos ligų (įskaitant pasiutligę) gyvūną saugo net 3 metus. Naudojame saugias, kuo mažiau šalutinio poveikio sukeliančas gyvas vakcinas.
Veterinarijos vaistinė
Prekiaujame įvairiais veterinariniais preparatais skirtais jūsų bičiulių sveikatai užtikrinti. Mūsų asortimentas platus, pradedant vaistais nuo kirminų, preparatais nuo blusų, erkių, vaistais nuo skausmo iki grožio priemonių: profesionalių šampūnų, kailio kaukių, kvepalų, šukų, nagų žirklučių ir dar daug kitų gėrybių.
Vidaus ligų gydymas
Mūsų klinikos specialistai gilina žinias neužkrečiamųjų ligų terapijos srityje. Stengiamės kuo tiksliau diagnozuoti ir parinkti individualų gydymą jūsų keturkojams bičiuliams, sergant lėtinėmis ir ūmios formos plaučių, širdies, virškinamojo trakto, endokrininės sistemos ir kitų vidaus organų ligų atvejais.
Augintinių grožio procedūros, spa
Besirūpindami jūsų keturkojų šeimos narių gerbūviu, nepamirštame ir jų grožio. Atliekame SPA procedūras- atitinkantys veisles, kosmetiniai, stilingi kirpimai, trimingavimas. Prižiūrime kailį bei odą, ruošiame parodoms, rūpinamės ausyčių, nagų higiena. Pirmiausia visada stengiamės susidraugauti su mažaisiais bičiuliais, kad kirpykla taptų ne baimės, o džiaugsmo ir noro visada sugrįžti vieta.