Šunų skiepai

sunu-skiepijimas

Šunų skiepijimas – geriausias būdas apsaugoti augintinį nuo paplitusių užkrečiamų ligų.

Šunų skiepų kainos

 • Vakcinacijos kaina: 26 eur.
 • Revakcinacijos kaina: 26 eur.

Nuo kokių ligų skiepijama?

Dažniausiai šunys skiepijami nuo virusinių ligų:

 • Pasiutligės;
 • Šunų maro;
 • Parvoviruso;
 • Virusinio hepatito;
 • Paragripo;
 • Leptospirozės.

Pasiutligė

Ūminė virusinė liga, mirtinai pavojinga šunims bei kitiems gyvūnams, tame tarpe ir žmonėms. Pasiutligė parduodama seilėmis, kai sergantis gyvūnas įkanda sveikam. Dėl aktyvios vakcinacijos, privalomų skiepų šunims, Lietuvoje bei kitose Europos sąjungos šalyse pasiutligės atvejai yra ypač reti. Skiepai yra vienintelis efektyvus būdas užkirsti kelią pasiutligei: apsaugokite save ir savo augintinį.

Šunų maras

Virusinė liga, kuri gresia bet kokio amžiaus šunims, tačiau pavojingiausia mažiems šuniukams, kurie nebeturi su mamos priešpieniu įgyto laikino imuniteto. Išskiriamos net 5 maro formos: jis gali būti uždegiminis, virškinimo trakto, nervų sistemos, kvėpavimo takų ir akių. Ligos simptomai priklauso nuo to, kurie organai stipriausiai pažeidžiami, tačiau visas maro formas vienija bendras požymis: stiprus šuns karščiavimas. Jeigu gyvūnas pasveiksta nuo šios ligos, dažnai lieka neišgydomi neurologiniai pažeidimai, todėl pasirūpinti skiepais yra kiekvieno šeimininko pareiga.

Parvovirusas

Labai užkrečiama, per sergančio gyvūno išmatas greitai plintanti virusinė liga, kuri dažnai baigiasi mirtimi. Pavojingiausia mažiems šuniukams. Dažniausi parvoviruso požymiai yra stipriai pakilusi temperatūra, apetito netekimas, vėmimas, viduriavimas su krauju. Augintinis greitai dehidratuoja, nusilpsta, praranda daug svorio, tampa vangus ir mieguistas.

Kitos ligos:

Šunų skiepai nuo retesnių ligų (virusinio hepatito, paragripo ir leptospirozės ir kt.) yra svarbi sveikatos priežiūros dalis. Šunų virusinis hepatitas, kurį sukelia adenovirusas, pažeidžia kepenis. Paragripas yra kvėpavimo takų virusas, sukelia kosulį, gali lemti kitas pavojingas kvėpavimo takų infekcijas. Tuo tarpu leptospirozė yra bakterinė liga, kuri sukelia inkstų ir kepenų pažeidimus. Pasirūpinkite šuns skiepais nuo šių ligų ir užtikrinkite augintiniui visapusę apsaugą.

Skiepijimo tvarka

Laikantis rekomendacijų, skiepai šuniukams atliekami sulaukus 6 – 12 savaičių amžiaus.

 • Pirmi skiepai atliekami 6 savaičių šuniukams: jie vakcinuojami nuo šunų maro ir parvoviruso.
 • Dar po 2 savaičių dar kartą skiepijama nuo šunų maro ir parvoviruso. Taip pat – nuo virusinio hepatito, paragripo ir leptospirozės.
 • Šuniukams sulaukus 12 savaičių amžiaus, jie skiepijami nuo pasiutligės.

Praėjus pirminį skiepų kursą, vakcinavimą reikia kartoti kasmet.

Svarbu žinoti: skiepijant šunį, jis turi būti fiziškai sveikas, be kirminų, blusų. Parazitai gyvūno organizme silpnina jo imuninę sistemą, todėl net ir paskiepijus gali nesusidaryti reikalinga apsauga nuo pavojingų ligų.

Taigi, planuojant šuniuko skiepus, jam turi būti suduoti vaistai nuo kirminų, blusų ir kitų parazitų. Praėjus veterinaro nurodytam laikui (maždaug savaitei) augintinis yra paskiepijamas.

DUK

Atsakome į svarbiausius klausimus apie šunų skiepijimą.

1. Ar prieš skiepijimą šuo gali valgyti?

Taip, šuo gali valgyti ir gerti.

2. Kaip gyvūnas jausis po skiepijimo?

Šunų skiepai gali sukelti trumpalaikių šalutinių simptomų Jūsų augintiniui. Kartais pasireiškia vangumas, pakilusi temperatūra, apetito stygius, vėmimas, jautrumas injekcijos vietoje. Jeigu pastebėjote rimtesnius simptomus, tokius kaip pasunkėjęs kvėpavimas, nualpimas, vėmimas, apatija, nedelsiant kreipkitės į veterinarą.

3. Ar šunų skiepai tikrai būtini?

Kartais klaidingai manoma, kad šunys turi natūralų imunitetą nuo įvairių susirgimų. Vos gimę šuniukai laikinai įgyja imunitetą, kurį gauna per mamos priešpienį. Deja, ši apsauga trunka tik tol, kol šuniukas maitinamas mamos pienu. Norint užtikrinti augintinio sveikatą ir gerovę, būtina pasirūpinti skiepais.