Kačių skiepai

kaciu-skiepai

Planuojate įsigyti katę, o galbūt jau džiaugiatės augintinio kompanija namuose? Svarbu nepamiršti, kad tai – ne tik džiaugsmas, bet ir atsakomybė. Net ir namuose gyvenančias, į lauką neišleidžiamas kates gali užklupti įvairios ligos bei infekcijos. Vienas geriausių būdų išvengti daugelio negalavimų – pasirūpinti kačių vakcinacija.

Kačių skiepų kainos

  • Vakcinacijos kaina: 26 eur.
  • Revakcinacijos kaina: 26 eur.

Nuo kokių ligų skiepijama?

Dažniausiai katės skiepijamos nuo virusinių ligų:

  • Pasiutligės;
  • Kačių maro (panleukopenijos);
  • Kačių gripo (rinotracheito);
  • Kalcivirozės;
  • Leukemijos viruso.

Pasiutligė

Liga, mirtinai pavojinga katėms bei kitiems gyvūnams, tame tarpe ir žmonėms. Pasiutligė parduodama seilėmis, kai sergantis gyvūnas įkanda sveikam. Pasireiškus ligos simptomams – traukuliams, agresijai, vandens baimei – gyvūną būtina užmigdyti. Lietuvoje, kaip ir kitose ES šalyse, kačių skiepai nuo pasiutligės yra privalomi: pasirūpinę augintinio vakcinacija, apsaugosite savo katę, kitus auginamus gyvūnus ir save.

Kačių maras

liga, kurią sukelia FPV virusas. Jis stipriai užkrečiamas ir ilgai išlieka aplinkoje, todėl geriausia prevencija – vakcinavimas. Kačių maras pavojingiausias kačiukams ir jaunoms katėms. Panleukopenija susirgusios katės karščiuoja, vemia, viduriuoja, praranda apetitą. Dažnu atveju tai mirtina liga, tačiau jeigu gyvūnas išgyvena, virusas vis tiek smarkiai pažeidžia jo imuninę sistemą. Katė lėtai sveiksta, jos organizmas išlieka jautrus kitiems virusams, ligoms.

Kačių gripas ir kalcivirozė

Virusinis rinotracheitas ir kalicivirozė yra dažni kačių viršutinių kvėpavimo takų susirgimai. Į kvėpavimo takus patekę patogenai sukelia nosies ir gerklės uždegimą, čiaudulį, ašarojimą ir karščiavimą. Be to, jie gali sukelti rimtesnes komplikacijas, tokias kaip plaučių uždegimas. Užsikrečiama nuo kitų kačių artimo kontakto metu. Daugelis kačių pasveiksta savaime, tačiau kartais šie susirgimai pereina į lėtinę formą.

Kačių leukemijos virusas (FeLV)

Tai plačiai paplitusi infekcinė liga, kuri pažeidžia katės imuninę sistemą. kenkianti kačių imuninei sistemai. Virusas perduodamas katei kontaktuojant su kitais užsikrėtusiais gyvūnais. Negydomas virusas gali sukelti imuninės sistemos nepakankamumą, sutrikdyti natūralią organizmo apsaugą nuo infekcijų, sukelti kraujo sutrikimus ir vėžį.

Skiepijimo tvarka

Pirmieji skiepai kačiukams atliekami sulaukus 8 savaičių amžiaus. Revakcinacija atliekama 12 savaičių amžiaus kačiukams, kartu pridedant skiepą nuo pasiutligės.

Suaugusių kačių skiepai atliekami kartą per metus. Jie reikalingi net tokiu atveju, jeigu katė neišeina į lauką: nemažai virusų gali būti pernešami kitų gyvūnų arba žmonių (per batus, drabužius ir pan.).

Svarbu žinoti: skiepijama katė turi būti sveika, be kirminų, blusų ir kitų parazitų. Pirmą kartą ruošiantis skiepyti kačiuką, prieš tai jam turi būti duodamos priemonės nuo kirminų, lašinami vaistai nuo parazitų. Praėjus veterinaro nurodytam laikui (maždaug savaitei) galima atlikti vakcinaciją.

DUK

Atsakome į svarbiausius klausimus apie kačių skiepijimą.

1. Ar prieš skiepijimą katė gali valgyti?

Taip, gyvūnas gali valgyti, taip pat pasirūpinkite, kad turėtų priėjimą prie vandens.

2. Ar galima skiepyti katę po operacijos?

Ne, neseniai operuoto ar po ligos sveikstančio gyvūno neskiepykite. Vakcinacijos metu jis turi būti fiziškai sveikas.

3. Ar kačių skiepai turi šalutinį poveikį?

Po vakcinacijos dauguma gyvūnų jaučiasi gerai, tačiau gali pasireikšti nežymūs šalutiniai pojūčiai. Kelias valandas katė gali būti vangi, mieguista, sumažėjusiu apetitu. Taip pat gali pasireikšti nedidelis patinimas injekcijos vietoje. Tai trumpalaikiai simptomai, kurie pasireiškia ne visoms katėms ir pranyksta pirmą parą po skiepų.