Šunų sterilizacija ir kastracija

suns-kastracija

Auginant šunį, svarbu pasirūpinti ne tik maistu, žaislais, minkštu guoliu, bet ir augintinio sveikata. Viena iš svarbių procedūrų šunims, yra kastracija bei sterilizacija. Pasirūpinę šia chirurgine procedūra, apsaugosite šunį nuo gresiančių sveikatos problemų ir išvengsite nepageidaujamos šuniukų vados.

Kastravimo ir sterilizavimo kainos

 • Kalytės sterilizacijos kaina: nuo 130 eur iki 250 eur.
 • Šuns kastracijos kaina: nuo 110 eur iki 170 eur.

Atsakome, ką būtina žinoti apie šunų kastravimą ir sterilizavimą.

Kraujo tyrimai

Prieš atliekant sterilizaciją, kastraciją ir kitą procedūrą su narkoze, atliekami kraujo tyrimai siekiant įvertinti bendrą gyvūno sveikatos būklę bei parinkti saugiausią narkozės protokolą. Taip ženkliai sumažinama narkozės sukeliama rizika.

Šunų sterilizacija

Sterilizacija atliekama kalėms su bendra narkoze. Jos metu chirurgiškai pašalinama gimda ir kiaušidės. Ši procedūra svarbi gyvūno sveikatai, nes:

 • Kalė nesusilauks neplanuotų palikuonių;
 • Įvairių tyrimų duomenimis, iki 10 kartų sumažėja rizika ateityje susirgti pavojinga onkologine liga – pieno liaukų vėžiu;
 • Apsaugo nuo kitų ligų, gimdos infekcijų, todėl gali prailginti augintinio gyvenimo trukmę.

Šunų kastracija

Lyginant su kalės sterilizacija, tai kiek greitesnė ir paprastesnė procedūra, kuri atliekama su narkoze. Jos metu pašalinamos abi sėklidės. Šuns kastravimo dėka:

 • Teigiamai koreguojamas šuns elgesys. Jis tampa ramesnis, meilesnis, lengviau pasiduoda dresūrai.
 • Didesnis augintinio saugumas: sumažėja agresija, poreikis bėgti iš namų, šuo rečiau konfrontuoja su kitais patinais dėl patelių ir teritorijos;
 • Prisidedama prie beglobių gyvūnų populiacijos mažinimo;
 • Pavojingų ligų prevencija: pašalinus sėklides, mažesnė prostatos, sėklidžių uždegimo tikimybė, rečiau sergama kai kuriomis onkologinėmis ligomis.

Patarimai ruošiantis procedūrai

Planuojant šuns sterilizaciją ar kastraciją, laikykitės šių nurodymų:

 • Augintinio nešerkite iki operacijos likus 10 – 8 val.
 • Vandenį gerti galima, todėl užtikrinkite, kad šuo turėtų priėjimą prie vandens;
 • Ruošiantis operacijai, svarbu parinkti tinkamą laiką. Šunį kastruoti rekomenduojama, kai šis sulaukė lytinės brandos (12 mėnesių amžiaus). Tuo tarpu kalytės sterilizaciją reikėtų atlikti po 2 mėnesių nuo pirmosios rujos.

Kastracija ir sterilizacija yra svarios procedūros, kurių negalima atidėlioti. Tai apsaugos šuns sveikatą.

Sterilizacijos ir kastracijos eiga

Tai chirurginės procedūros, kurios atliekamos taikant narkozę. Operacijos metu gyvūnas miega ir nejaučia skausmo bei kitų nemalonių pojūčių. Vis dėlto, jų sudėtingumas ir trukmė skiriasi.

 • Šunų sterilizacija. Tai kiek ilgesnė, sudėtingesnė operacija, po kurios gijimas trunka ilgiau. Kalės pilvo srityje atliekamas pjūvis, šalinama gimda ir kiaušidės. Žaizda siuvama.
 • Šunų kastracija. Atliekamas nedidelis ir negilus pjūvis tarp varpos ir kapšelio: pašalinamos dvi gyvūno sėklidės, tuomet žaizda siuvama.

DUK

1. Kiek trunka operacija?

Dažniausiai šunų kastracija trunka apie pusvalandį, kalių sterilizacija – apie valandą.

2. Kaip gyvūnas jausis po procedūros?

Atsibudęs po operacijos gyvūnas bus vangesnis, neturės apetito, gali sutrikti jo koordinacija, pasireikšti pykinimas, vėmimas. Tai įprasti, trumpalaikiai šalutiniai pojūčiai. Šunų patinėliai dažniausiai atsigauna per pirmą parą, kalės per kelias dienas.

Pastebėjus, kad gyvūno sveikatos būklė blogėja, nedelsiant susisiekite su veterinaru.

3. Ar operacijos vieta gali kraujuoti?

Ne, susiūti pjūviai neturi kraujuoti. Pasireiškus kraujavimui, kreipkitės į veterinarą.

4. Kaip prižiūrėti gyvūną po operacijos?

Laikykitės veterinaro nurodymų, praėjus kelioms dienoms po operacijos atveskite gyvūną patikrai. Nustatytą laiką (dažniausiai apie 7–10 dienų) šuo turi nešioti apsauginį gaubtą, kad nesilaižytų susiūtos žaizdos.