Mikrobiologiniai tyrimai

Nuodugniam, greitam odos, plaukų, išskyrų ar organizmo skysčių ištyrimui atliekame mikroskopinį tyrimą.
Nuodugniam, greitam odos, plaukų, išskyrų ar organizmo skysčių ištyrimui atliekame mikroskopinį tyrimą. Mikroskopinis tyrimas tai greitas ir efektyvus būdas aptikti šlapimo takų akmenligę, ją identifikuoti, nustatyti įvairius plaukagraužius skutmenose, dirofiliarijas kraujyje ir t.t. Citologinio tyrimo atsakymas gaunamas tą pačią dieną, veterinarijos gydytojui įvertinus paimtą mėginį.

Vakcinacija
Vakcinacija yra viena iš efektyviausių būdų užkirsti kelią daugeliui infekcinių ligų ir sumažinti jų paplitimą gyvūnų populiacijoje
Vakcinacija yra procedūra, kuria metu į organizmą įvedama vakcina arba imunogenas, siekiant sukelti imuninę atsaką ir sustiprinti organizmo gebėjimą apsisaugoti nuo konkrečių ligų sukeliančių mikroorganizmų ar jų toksinų. Vakcinacija yra viena iš efektyviausių būdų užkirsti kelią daugeliui infekcinių ligų ir sumažinti jų paplitimą gyvūnų populiacijoje. Imituodamas natūralią infekciją, šis preparatas parodo imuninei sistemai ligos sukėlėją, prieš kurį imuninė sistema pagamina antikūnus. Tiek šuniukai, tiek kačiukai (ir net į lauką neišeinantys) turėtų būti vakcinuojami, kad išvengtume tokių baisių ligų, kaip šunų maras, virusinis hepatitas, parvovirusinis enteritas, paragripas, taip pat leptospirozė ir pasiutligė. Katėms pavojingos: kačių maras(panleukopenija), virusinis rinotrachėjitas, kalicivirozė bei ta pati pasiutligė.
Pagrindinės vakcinacijos naudos aspektai gyvūnams:
1. Ligos prevencija: Vakcinacija yra efektyvus būdas apsaugoti gyvūnus nuo minėtų infekcinių ligų.
2. Gyvūno gerovės užtikrinimas: Vakcinacija prisideda prie gyvūnų gerovės, sumažindama jų ligų riziką ir pagerindama jų sveikatą. Sveiki gyvūnai yra laimingesni, aktyvesni ir ilgiau gyvena.
3. Visuomenės sveikatos apsauga: Vakcinacija taip pat yra svarbi visuomenės sveikatos priemonė, nes ji padeda kontroliuoti ir išnaikinti tam tikras infekcines ligas, kurios gali perduoti žmogui ar kitiems gyvūnams.
4. Ekonominiai pranašumai: Vakcinacija gali padėti sumažinti gyvūnų gydymo išlaidas ir nuostolius, susijusius su ligų gydymu. Tai taip pat sumažina galimybę ligų pernešimo į kitus gyvūnus.
5. Imuniteto stiprinimas: Vakcinacija skatina organizmo gaminti specifinius antikūnus, kurie yra atsakingi už apsaugą nuo tam tikrų ligų. Tai suteikia gyvūnui natūralų imunitetą.
Svarbu paminėti, kad vakcinacija turėtų būti atliekama pagal nustatytą grafiką ir rekomendacijas, nes kai kurios vakcinos gali būti reikalingos reguliariai atnaujinti. Veterinaras, atsižvelgdamas į gyvūno rūšį, amžių ir aplinkybes, gali sudaryti individualią vakcinacijos programą, užtikrinančią optimalų apsaugos lygį. Tai yra svarbi prevencinė priemonė, siekiant užtikrinti gyvūnų sveikatą ir sumažinti ligų paplitimą. Visos augintinio vakcinacijos yra žymimos jūsų augintinio vakcinacijos pase bei augintinių registre.
Mūsų klinikoje naudojamos visoje Europoje saugiausiomis pripažintos vakcinos, nuo daugumos ligų (įskaitant pasiutligę) gyvūną saugo net 3 metus. Naudojame saugias, kuo mažiau šalutinio poveikio sukeliančas gyvas vakcinas.