Kraujo tyrimai

Kraujo tyrimai – tai neatsiejama priemonė ligų diagnostikoje bei gyvūno sveikatos stebėjime.
Klinikoje atliekame kraujo morfologinius tyrimus, kurių pagalba galime nustatyti ūmų ar jau lėtiniu tapusį uždegimą ar aptikti tokias pavojingas ligas kaip erkių pernešamą ligą- babeziozę, autoimuninius susirgimus, įvairias patologijas. Taip pat galime įvertinti galimą kirminų invaziją Jūsų augintinio organizme. Vertiname kraujo ląstelių dydį, kiekį, tūrį, pasiskirstymą. Tai išsamus tyrimas, bendrai Jūsų augintinio kraujo būklei nustatyti. Šiam tyrimui atlikti naudojame vienintelį sukurtą tik veterinarinei medicinai kraujo analizatorių, kuris veikia itin tiksliai, paskaičiuodamas net 24 kraujo parametrus, pasitelkdamas lazerinę citometriją.
Taip pat atliekame biocheminius kraujo tyrimus. Jų dėka galime nustatyti ir įvertinti jūsų augintinio kepenų, tulžies pūslės, inkstų, kasos , raumenų funkciją bei pakitimus, mikroelementų, fermentų kiekį organizme.
Aliekame ir hormonų tyrimus, kurių dėka galime tiksliai nustatyti kergimo laiką, aptikti skydliaukės, antinksčių patologijas. Kraujo tyrimų rezultatus gauname tą pačią dieną, dažnu atveju 20 minučių bėgyje, kas leidžia greitai reaguoti ir pritaikyti reikiamą gydymą jau pirmo vizito metu.
Kraujo tyrimai yra neatsiejamas įrankis ligų diagnostikoje bei jų profilaktikoje, tad net sveikam gyvūnui stipriai rekomenduojame kasmet atlikti išsamius kraujo tyrimus.
DNR profilio tyrimas
DNR profilio tyrimas gyvūnams yra molekulinė diagnostinė procedūra, skirta nustatyti gyvūno genetinį profilį. Šis tyrimas apima gyvūno DNR analizę, leidžiančią identifikuoti unikalius genetinius žymenis, kurie priklauso nuo gyvūno rūšies, veislės ir individo.

Pagrindiniai DNR profilio tyrimo aspektai:
1. Tapatybės nustatymas: DNR profilio tyrimas gali būti naudojamas tiksliai nustatyti gyvūno tapatybę. Tai yra ypač svarbu, kai reikia atpažinti prarastus, pavogtus gyvūnus.
2. Genetinės ligos diagnozavimas: Tyrimas taip pat gali būti naudojamas nustatant genetines ligas arba polinkius į jas. Tai svarbu ne tik diagnozuojant ligas, bet ir numatant sveikatos problemas, kurias galima būtų išvengti arba kontroliuoti.
3. Veislės nustatymas: DNR profilio tyrimas gali atskleisti gyvūno veislę arba mišrios kilmės kilmę. Tai naudinga, kai veislės yra svarbios, pavyzdžiui, veislės yra susijusios su tam tikromis savybėmis arba rizikos veiksniais.
4. Paveldimumo nustatymas: Tyrimas gali padėti nustatyti tam tikrus savybių paveldimumo modelius, tokius kaip spalvų ar elgesio bruožų paveldimumas. Tai gali būti naudinga genetiniam gyvūnų selekcionavimui.

Nuo 2018 m. sausio 1d. visiems kergiamiems LKD klubo narių šunims (patinams ir kalėms) turi būti atliktas genetinis (DNR) tyrimas. Šį tyrimą gali atlikti tik veterinarijos gydytojas ir veterinarijos gydykla turinti teisę paimti DNR mėginius siųsti į akredituotas laboratorijas.
DNR tyrimams atlikti imamas gyvūno burnos epitelio ląstelių mėginys, specialiu tamponu perbraukima vidinė šuns skruosto pusė. Kiekvienas šuo, kuriam imamas mėginys, turi būti nujunkytas, atskirtas nuo maisto ir kitų šunų bent valandą laiko (lakti vandenį galima, tačiau iš atskiro bliūdelio).
DNR profilio tyrimas suteikia gilias genetinės informacijos apie gyvūną, kuri gali būti naudojama įvairiais tikslais, nuo sveikatos priežiūros iki reprodukcinio valdymo. Tai gali suteikti naudingos informacijos, prisidedančios prie gerokai tikslingesnės ir individualizuotos gyvūnų priežiūros.