Kastracija/sterilizacija

Kastracija/sterilizacija – tai chirurginė intervencija, kurios metu patinui yra pašalinamos sėklidės, taip užkertamas kelias natūraliam apvaisinimui. Tai rutininė,saugi ir efektyvi procedūra, kurią atlieka kvalifikuoti veterinarijos chirurgai. Kastracija/sterilizacija gali būti svarbi ne tik reprodukciniam valdymui, bet ir gyvūno sveikatai bei elgesiui.

Kastracija – tai chirurginė intervencija, kurios metu patinui yra pašalinamos sėklidės, taip užkertamas kelias natūraliam apvaisinimui. Sterilizacijos/patelės kastracijos metu chirurginės intervencijos metu yra pašalinamos kiaušidės, ko pasekoje patelė nebegali susilaukti biologinių palikuonių. Šių operacijų dėka ženkliai sumažiname pieno liaukų navikų atsiradimo, gimdos uždegimo bei prostatos išvešėjimo rizikas. Minėtos ligos labai dažnai baigiasi gyvūno sveikatos būklės ženkliu suprastėjimu ar net gaišimu. Tad saugodami savo gyvūną ir norėdami ilgiau džiaugtis jo buvimu, šeimininkai labai dažnai renkasi gyvūno kastraciją. Dar viena ženkli nauda, jog gyvūnui po kurio laiko nuo atliktos procedūros dingsta instinktas žymėti teritoriją, tai sudaro labai daug nepatogumų namuose. Taip pat gyvūnai tampa drausmingesni lauke, nelieka noro susirasti partnerį. Gyvūnas nepraranda savo žaismingumo ir judrumo.
Patinus kastruoti galima bet kuriuo metu. Kalės sterilizacija atliekama ne anksčiau nei du mėnesiai po rujos paskutinių požymių. Katės sterilizaciją galima atlikti tik tada, kai katė nerujoja. Taip pat atliekame ir egzotinių gyvūnų/graužikų kastracijas.
Mūsų klinikos gydytojai šunims ir katėms rekomenduoja atlikti kastracijos/sterilizacijos operaciją ne anksčiau kaip 7-8 mėn. Iki to laiko operacijos augintiniui atlikti nerekomenduojame, nes maždaug iki šio amžiaus pilnai subręsta jo reprodukciniai organai bei stabilizuojasi hormonai. Amžiaus limito iki kada galima atlikti šią operaciją nėra, tik reikia atsiminti, kad kuo gyvūnas vyresnis, tuo didesnė operacijos komplikacijų rizika. Prieš kiekvieną chirurginę intervensiją, įskaitiant ir kastracijas, atliekame kraujo tyrimus tam, kad įvertintume gyvūno sveikatos būklę, galėtume tinkamai pritaikyti narkozės protokolą bei palengvintume jo sklandų atsigavimą po operacijos.

Jei augintinio veisti neplanuojate, kastracijos/sterilizacijos operacija yra rekomenduojama visada.
Tai rutininė,saugi ir efektyvi procedūra, kurią atlieka kvalifikuoti veterinarijos chirurgai. Svarbu atsižvelgti į individualias situacijas ir gyvūnų sveikatos ypatumus, nes kiekvienas atvejis gali skirtis. Kastracija gali būti svarbi ne tik reprodukciniam valdymui, bet ir gyvūno sveikatai bei elgesiui.