Bendroji apžiūra

Bendroji klinikinė apžiūra yra pirminė veterinarinė procedūra, kurios metu veterinarijos gydytojas vertina gyvūno sveikatą ir nustato galimas sveikatos problemas. Ši apžiūra yra svarbi ne tik gyvūno šeimininkui, bet ir patiems gyvūnams, nes ji padeda užtikrinti jų gerovę ir prevenciją nuo ligų.

 

Atvykus į kliniką vizitui jūsų augintiniui bus atlikta bendroji klinikinė apžiūra. Jos metu patyrę veterinarijos gydytojai atliks išsamų Jūsų augintinio sveikatos būklės įvertinimą.  Surinkę duomenis apie gyvūną,  jo elgesį, neįprastus požymius, kliniškai įvertinę jo sveikatos būklę, širdies darbą, kūno temperatūrą bei kitus rodiklius ,mūsų gydytojai įvertins, kokių tyrimų reikia tolimesniam Jūsų augintinio gydymui ar profilaktikai. Taip kartu užtikrinsime Jūsų augintinio gerovę, atstatysime sveikatą ir apsaugosime nuo ligų.

Pagrindinės bendrosios klinikinės apžiūros etapai apima:

  1. Anamnezė: Gydytojas apklausia gyvūno šeimininką, kad gautų informaciją apie gyvūno mitybą, judėjimą, elgesį, buvusias ligas, parazitų gydymą ir kitus svarbius faktus.
  2. Fizinis tyrimas: Gydytojas atidžiai apžiūri gyvūną, nagrinėja jo odą, plaukus, akis, ausis, nosį, dantis, burną ir kitas kūno dalis. Taip pat vertinamas jo svoris, judrumas ir bendras elgesys.
  3. Pagalbiniai tyrimai: Jei tai reikalinga, gydytojas gali nurodyti papildomus tyrimus, tokius kaip kraujo tyrimus, šlapimo tyrimus, rentgeno nuotraukas ar ultragarsu atliktus tyrimus. Mūsų klinikoje naudojama naujausia, profesionali įranga tiek ligų diagnostikai, tiek gydymui ir profilaktikai. Tyrimai gali padėti nustatyti vidaus organų sutrikimus arba ligas, kurias gali būti sunku pastebėti tik išorinės apžiūros metu.

Bendroji klinikinė apžiūra yra svarbi prevencijos priemonė, nes leidžia anksti identifikuoti potencialias problemas ar ligas, net jei gyvūnas neparodo jokių akivaizdžių simptomų. Tai taip pat suteikia galimybę savininkui gauti patarimų dėl tinkamos priežiūros, mitybos ir kitų gyvūno sveikatos aspektų. Dažnas klinikinių apžiūrų atlikimas padeda užtikrinti gyvūno gerovę ir ilgą sveiką gyvenimą.