Dantų apnašų valymas

Dantų apnašų valymas tampa vis dažnesne procedūra mūsų pačių bei augintinių kasdienybėje. Ši procedūra atliekama ultragarsiniu skaleriu seduotam gyvūnui, kas leidžia tinkamai ir be skausmo nuvalyti visas apnašas ir pašalinti blogą burnos kvapą ar net ligas.

Dantų apnašų valymas tampa vis dažnesne procedūra mūsų pačių bei augintinių kasdienybėje. Gyvūnų seilių pH yra didesnis nei žmonių, todėl jie retai kenčia nuo karieso, bet yra geresnės sąlygos dantų apnašų formavimuisi. Burnos ertmėje yra bakterijų, todėl po valgio praėjus porai valandų susiformuoja bakterinės dantų apnašos. Dar po 24 valandų nenuvalytas bakterinis sluoksnis pradeda kietėti ir su laiku formuoja kietą apnašą – akmenis. Susiformavę dantų akmenys nuo dantų pradeda lysti po dantenomis, ko pasekoje gilėja kišenės ir tampa lengviau infekcijoms patekti į vidų. Tai sukelia dantenų uždegimą, o įsisenėjus procesams gali pradėti kristi dantys. Taip pat į kraują patekusi bakterinė infekcija gali sukelti grėsmę ir kitiems organams, ypač kepenims ir inkstams.
Svarbu reguliariai apžiūrėti augintinio burną, dantis ir pastebėti atsirandančius simptomus. Reikėtų atkreipti dėmesį, kuomet atsiranda blogas burnos kvapas, parausta ar patinsta dantenos, yra nulūžusių ar iškritusių dantų, kraujuoja. Taip pat gyvūnui gali atsirasti diskomfortas ar skausmas ėdant, dėl ko galima pastebėti seilėtekį, pablogėjusį apetitą, o su laiku net svorio mažėjimą.Pastebėjus jau pirmuosius požymius reikia kreiptis į veterinarijos gydytojus, kurie įvertins burnos ir dantų būklę bei aptars tolimesnius veiksmus.
Burnos higienos metu gyvūnas seduojamas, kad nejaustų streso ir diskomforto. Dantų apnašų valymas atliekamas su ultragarsiniu skaleriu. Ultragarsinis skaleris – tai aparatas, kuriuo aukšto dažnio virpesių pagalba efektyviai nuvalomi visų dantų paviršiai, pašalinamos minkštos ir kietos dantų apnašos, taip pat išvalomos apnašos po dantenomis. Esant poreikiui, išraunami sugedę ar pažeisti dantys. Po dantų apnašų valymo procedūros dantukai nupoliruojami, kad išvengti naujų apnašų kaupimosi.
Tam, kad apsaugoti dantukus nuo apnašų susidarymo, pirmiausia reikia tinkamos mitybos. Kietos sauso maisto granulės geriau, negu minkštas, tarp dantų linkęs strigti ėdalas (toks kaip košės ar konservai), nes kieti sauso maisto gabaliukai padeda mechaniškai kovoti su dantų apnašomis. Šėrimas natūraliais produktais (RAW ar BARF) taip pat naudingas – plėšant žalius nesmulkintus mėsos gabalus, dantys tinkamai prižiūrimi. Taip pat dantų apnašų atsikratyti padeda virvės, guminiai žaislai ar kitokie specialūs augintinių burnos higienai skirti gaminiai. Dantų valymas šepetėliu ir dantų pasta yra vienas iš veiksmingiausių būdų palaikyti burnos ertmės sveikatą. Bakterinė plėvelė yra lengvai suardoma paprastu mechaniniu poveikiu, t.y. šepetėlio šereliais. Tokiu būdu valyti dantis rekomenduojama dažnai, idealu – kasdien. Jokiu būdu negalima naudoti žmonėms skirtos pastos, gyvūnų burnos priežiūrai yra specialios, skirtos gyvūnams. Kitas pasirinkimas – skalavimo skysčiai ar geliai su chlorheksidinu ar net naturaliais spanguolių ekstraktais, kurie veikia antiseptiškai ir taip padeda kovoti su apnašomis. Profilaktikos priemonių daug, todėl kiekvienas šeimininkas atras sau priimtiniausią būdą pasirūpinti augintinio burnos higiena!