Chirurginės paslaugos

Mūsų klinikose dirba profesionalūs, didelę patirtį turintys veterinarijos chirugai, kurie nuolat savo gebėjimus atnaujina įvairuose mokymuose bei seminaruose. Chirurginė operacija yra medicininė procedūra, kurios metu gyvūnas įvedamas į būklę vadinama narkoze, kai gyvūnas yra nesąmoningas, nejudrus, miega, nejaučia skausmo. Tuo metu galima atlikti įviarias procedūras, gydyti/ šalinti ligą, pažeidimą, taip pat apsaugoti gyvūną nuo galimų vėlesnių susirgimų.
Mūsų klinikose dirba profesionalūs, didelę patirtį turintys veterinarijos chirugai, kurie nuolat savo gebėjimus atnaujina įvairuose mokymuose bei seminaruose. Chirurginė operacija yra medicininė procedūra, kurios metu gyvūnas įvedamas į būklę vadinama narkoze, kai gyvūnas yra nesąmoningas, nejudrus, miega, nejaučia skausmo. Tuo metu galima atlikti įviarias procedūras, gydyti/ šalinti ligą, pažeidimą, taip pat apsaugoti gyvūną nuo galimų vėlesnių susirgimų. Veterinarijoje chirurginės operacijos atliekamos gyvūnų sveikatos tikslais, ir jos gali apimti įvairius gydymo aspektus, tokius kaip:
1. Traumos gydymas: Chirurginės procedūros gali būti reikalingos, jei gyvūnas susidūrė su traumine situacija, tokia kaip kaulų lūžiai, vidaus organų pažeidimai arba kitos sužalojimų formos.
2. Navikų pašalinimas: Jei gyvūnas turi auglį ar naviką, kuris gali būti piktybinis arba kelia kitus sveikatos pavojus, gydytojas gali nuspręsti jį pašalinti chirurginiu būdu.
3. Gydymas kvėpavimo takų arba vidaus organų problemoms: Chirurginės operacijos gali būti atliekamos, siekiant gydyti kvėpavimo takų, virškinimo sistemos ar kitų vidaus organų problemas.
4. Reprodukcinės chirurginės procedūros: Daugelis sterilizacijos ar kastracijos operacijų taip pat atliekamos chirurginiu būdu.
5. Dantų ekstrakcija: Jei gyvūnas turi blogai augančius arba ligoti dantis, veterinarai gali atlikti dantų ekstrakcijas, kad išvengtų skausmo ir užkirstų kelią infekcijoms.
6. Kitos specifinės procedūros: Yra daugybė kitų chirurginių procedūrų, skirtų gydyti specifines ligas arba problemas, priklausomai nuo gyvūno būklės ir sveikatos poreikių.

Dažniausios chirurginės intervencijos:
• kastracija/sterilizacija;
• išvaržos sutvarkymo operacija;
• litestrakcija (akmenų šalinimas iš šlaplės ar šlapimo pūslės);
• mastektomija (pieno liaukų navikų šalinimo operaciją);
• auglių šalinimo operacijos;
• rudimentinio piršto šalinimo operacija;

Atliekame ir kitas chirurgines procedūras, tad dėl individualaus atvejo drąsiai kreipkitės, rasime geriausią sprendimą.
Chirurginės operacijos yra svarbi gyvūnų sveikatos priežiūros dalis, leidžianti gydytojams efektyviai gydyti ir pagerinti gyvūno sveikatą, atkuriant normalią funkciją ar pašalinant sutrikimus. Chirurginės procedūros dažnai reikalauja kvalifikuoto veterinaro ir tinkamų gydymo priemonių, kad būtų užtikrintas gyvūno patogumas ir greitas atsigavimas po operacijos.