AR ŠUNYS GALI VALGYTI VAISIUS?

Atsakymas yra taip – šunys gali valgyti tam tikrus vaisius mažais kiekiais. Saikingumas yra vaisių įtraukimo į šuns maitinimą raktas, nes per didelis vaisių suvartojimas (net ir leistinų) gali sukelti žarnyno dirginimą, viduriavimą ar pilvo pūtimą. Be to, būtinai pašalinkite visus užspringimo pavojus, pvz., apvalios formos vaisių gabalus, sėklas, kauliukus ir stiebus, nes kai kurie iš jų gali būti kenksmingi.

Štai keletas šunims tinkančių vaisių, įskaitant rekomenduojamą porcijos dydį. PDSA rekomenduoja šiuos vaisius supjaustyti vieno kąsnio dydžio gabalėliais, kad gyvūnas neužspringtų ir rinktis paprastus variantus, kad nepadidėtų suvartojamo cukraus kiekis. Prieš duodami šuniui toliau nurodytus maisto produktus, pasitarkite su veterinaru.

Obuoliai (1–2 gabalėliai): Šis vaisius, kuriame gausu skaidulų ir baltymų, yra puikus vitaminų A ir C šaltinis. Nemaitinkite šuniui šerdies, nes sėklose yra medžiagos, turinčios cianido.

Abrikosai (1 gabalėlis): Tai skanus, saldus gardėsis, tačiau prieš patiekiant atsargiai pašalinkite lapus, stiebą ir kauliuką, nes jie yra toksiški šunims, katėms ir arkliams.

Bananai (1–2 gabalėliai): Juose daug kalio ir angliavandenių, bet taip pat daug cukraus, todėl maitinkite juos savo šuniui labai mažais kiekiais.
Gervuogės(2–3 uogos): Šiose uogose gausu antioksidantų ir skaidulų, taip pat vitaminų A, C, K ir E.

Mėlynės (2–3 uogos): Šios uogos pasižymi stipriomis antioksidacinėmis savybėmis ir yra laikomos supermaistu žmonėms ir šunims.

Kantalupa (1 gabalėlis): Šiame melione yra beta karotino – pigmento, dėl kurio melionas yra oranžinės spalvos ir kuris padeda pagerinti regėjimą.

Spanguolės (1–2 šaukštai): Prieš patiekdami šuniui, išvirkite šias uogas vandenyje (be jokių kitų ingredientų).

Kiviai (1/2 riekelės): Kiviuose yra skaidulų, vitamino A ir kalio.

Mangai (1–2 gabalėliai): Prieš maitindami šį egzotinį vaisių savo augintiniui, jį nulupkite ir išimkite kauliuką, kad išvengtumėte virškinimo problemų. Kauliukas yra nuodingas.

Persikai (2–3 gabalėliai): Atmeskite konservuotus (juose per daug cukraus) ir rinkitės šviežius vaisius, kuriuose gausu vitamino A. Neužmirškite kruopščiai pašalinti nuodingą kauliuką.

Kriaušės (2–3 gabalėliai): Kriaušėse yra daug ląstelienos ir vario. Rinkitės viso vaisiaus gabalėlius, pašalinkite šerdį ir sėklas, kurios yra nuodingos.

Ananasai (2–3 gabalėliai): Žalias, šviežias ananasas yra puikus saldus skanėstas. Prieš pateikdami, nuimkite duriančią odą.

Braškės (1/2 uogos): Šioje skanioje uogoje yra vitaminų B1 ir B6, naudingų jūsų šuns raumenims.

Arbūzas (1 riekė, be sėklų): Kadangi jį sudaro 92 % vandens, pakilus temperatūrai šis vaisius žmonėms ir šunims padeda išvengti dehidratacijos.