KAS YRA PARANALINĖS LIAUKOS ?

Prisiminimai iš kasdienių įvykių Vetemoje… 💬
Darbo pabaiga-sulaukiam savo klientų-bičiulių skambučio: padėkit-mūsų šuniukas visą dieną nebepaeina galinėmis kojomis 😲 .
Su nerimu svarstydami galimas diagnozes, laukiam jų atvykstant. Ir tikrai.. šunį įneša ant rankų, nes jis pats neatsistoja, šuniukas išsigandęs, neramus.😔🤔 Skubame išisiaiškinti kas nutiko! Ir štai- greitai randam priežastį ir visų mūsų džiaugsmui pagydom per 2 minutes.😻👏👏👏 Kas nutiko? Kokia diagnozė? Ogi perpildytos PARANALINĖS LIAUKOS! 🤭😄 visi lengviau atsidūstam ir su šypsenom išleidžiam bičiulį namo – žinoma išskuodžia savo kojom užmiršęs ką tik patirtą diskomfortą! ☺️

Taigi kas gi tos paranalinės liaukos? Tai organas, kuris yra po oda prie išangės raumens. Jose yra kaupiamas sekretas, kuris fiziologiškai gyvūnui tuštinantis pasišalina . Kai šis procesas sutrinka, šeimininkai pastebi, kad gyvūnai pradeda trinti užpakalį į žemę ar nori kandžioti pauodegį arba gyvūnas nebeatsistoja ( mūsų minėtas atvejis 😉), dažnai tūpčioja, jaučiamas blogas-žuvies kvapas- tai požymiai signalizuojantys paranalinių liaukų užsikimšimą, dėl kurių reikėtų kreiptis į veterinarijos gydytoją.👩‍⚕️ Žinoma, minėti požymiai gali būti ir sunkesnių ligų simptomai.

Kokios priežastys lemia šį sutrikimą?
* pernelyg minkštas pašaras
*nutukimas
*genetinės priežastys
*gyvūno senėjimas.

Ar paranalinių liaukų užsikimšimas yra pavojingas? TAIP! ‼️Laiku nepastebėjus, susiformuoja abscesas, kuris pratrūksta ir į išorę atsiveria pūlinga žaizda. Be nemalonaus vaizdo šeimininkui, gyvūnas taip pat patiria ir stiprų skausmą.

Todėl kviečiam atvykti ir profilaktiškai pasitikrinti gyvūno būklę bei sužinoti kokia gi jūsų brangiojo keturkojo liaukučių „situacija” ☺️🐾🐕🐈😷

Su meile, Vetema! 💙
Išankstinė registracija telefonu: ☎️📞860434947.

Likite sveiki ir besidomintys!!🤩🙋‍♀️